Pedikúra/informace k procedurám

PŘÍSTROJOVÁ PEDIKÚRA

Je účinná a šetrná metoda suchou cestou, kdy je kůže odstraňována fyziologicky přirozeným způsobem – broušením. Tato metoda je vhodná pro všechny klienty a zejména ty, kteří trpí cukrovkou, neuropatií, lupénkou, poruchou srážlivosti krve apod. Je vhodná k ošetření zarostlých nehtů, mykóz, otlaků, kuřích ok, zrohovatělé nebo popraskané kůže. Co obsahuje základní přístrojová pedikúra: dezinfekci chodidel, úprava délky a tvaru nehtů a okolí nehtů, odstranění otlaků a zrohovatělé kůže, peeling, lázeň, krátká masáž.

Ráda Vám poradím s následnou domácí péčí, aby výsledek naší procedury byl viditelný co nejdéle.

Jsem členem Podologické společnosti, klienti diabetici si můžou požádat o příspěvek na ošetření od pojišťovny VZP až do výše 3.000 Kč ročně.

MOKRÁ PEDIKÚRA

Stále oblíbená procedura zejména u klient, kteří upřednostňují prvotní relaxaci v lázni. Obsahuje koupel se změkčující solí, úpravu nehtů, ošetření nehtového valu, odstranění zrohovatělé kůže skalpelem a po vysušení krátké dohlazení podologickým přístrojem, krátká relaxační masáž. Délka procedury 45- 60 min

OŠETŘENÍ ZAROSTLÉHO NEHTU

Zarostlý nehet většinou vzniká špatným vystřižením nehtu, nesprávně zvolenou obuví, úrazem nebo dědičnou predispozicí.

MOŽNOSTI ŘEŠENÍ:

TAMPONÁDA – podložením nehtové ploténky sterilní textílií.

ORTONYXIE – rovnání nehtů pomocí nehtových špon

ORTONYXIE je obor, který se zabývá rovnáním nehtů. Díky ortonyxii se můžete vyhnout chirurgickému zásahu.

Nalepovací rovnátko: vhodné i pro diabetiky a osoby trpící neuropatií (necitlivost), nehet rovná bez bolesti a omezení aktivit. Je nutné ho každý měsíc vyměnit. Rovnátko je velmi diskrétní skoro neviditelné, nehet se může lakovat.

Drátové rovnátko: bezbolestné rovnátko, které působí jemným tlakem na nehet, proces trvá cca 6- 12 měsíců. Rovnátko je potřeba vyměnit přibližně za 5-6 týdnů.

PROTETIKA NEHTU

Jedná se o obnovení, opravu, náhradu či doplnění a to buď části nehtu nebo nehtu celého.

Vhodná v případě:

- poškozené a deformované nehty (patologickék změny, traumatické stavy)

- snížená ochranná funkce nehtu (oslabená ploténka)

- při nálezech pod nehtem způsobujících bolest

- z estetických důvodů

Nedoporučuje se v případě:

- nehet je poškozený mykotickým onemocněním

-  zánětlivý stav

KOSMETIKA

Ve svém salonu ráda pracuji s osvědčenými profesionálními produkty různých značek. Nejradši mám výrobky české značky Bis Bis, které mají vysokou kvalitu a jsou:

- v maximální míře z přírodních surovin

- s vysokým obsahem Lactilu, který obnovuje   

- přirozenou hydrataci pokožky

- vhodné pro diabetiky a psoriatiky

- vyrobeny a vyvinuty v České Republice

HYGIENA A PÉČE O NÁSTROJE

Dodržování vysokého hygienického standardu je naše PRIORITA !!

Každý klient má právo na ošetření v té nejvyšší kvalitě a proto by si měl vybírat takové pracoviště, kde je tento přístup samozřejmostí.

Používám frézy a nástroje, které prošly prvotně důkladnou dezinfekcí. Dezinfekcí -chemickou cestou - však nikdy nedosáhneme dokonalé zničení všech bakterií a virů – nezničí například HIV. Proto jsou u nás nástroje po vysušení sterilizované.

Pouze vysterilizované nástroje jsou sterilní tj. lékařsky čisté!

Ve své provozovně používám Sterilizátor Melag 75, který odpovídá všem platným předpisům a zákonům ČR pro provoz v kosmetických salonech a lékařských ordinacích. Každoročně je kontrolován pracovníkem zdravotního ústavu ČR.

Všechny nástroje se sterilizují 75 minut na 180 stupňů.